26 lipca 2022
- EBC przystępuje do ogólnosystemowej Karty na rzecz równości, różnorodności i włączenia społecznego.
- Obecnie podpisało ją 27 sygnatariuszy.
Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz szefowie 26 europejskich krajowych banków centralnych i właściwych organów krajowych oficjalnie wprowadzili dziś Kartę ESBC i SSM na rzecz równości, różnorodności i włączenia społecznego[1]. Sygnatariusze zobowiązują się, że prowadzone przez nich instytucje wzmogą działania na rzecz promowania szacunku i godności w środowisku pracy. Podejmują się także wyeliminowania ze swoich miejsc pracy wszelkich form dyskryminacji.
„Dzięki większej różnorodności i szerszemu włączeniu instytucje mogą osiągać lepsze wyniki. Połączenie indywidualnych wysiłków sprawi, że będziemy o krok bliżej lepszego odzwierciedlenia różnorodności społeczeństwa, któremu służymy”, powiedziała prezes EBC Christine Lagarde.
Instytucje przystępujące do tej karty potwierdzają jednolite stanowisko, że zróżnicowane i włączające środowisko pracy sprzyja ich większej efektywności i odporności. Karta określa spójne zasady, wspólne cele i konkretne zobowiązania na rzecz ogólnosystemowej poprawy kultury pracy. Opiera się na ideach, że wszyscy ludzie są równi pod względem praw i godności oraz że zróżnicowane zespoły potrafią tworzyć bardziej innowacyjne rozwiązania.
Więcej informacji o działaniach EBC na rzecz równości, różnorodności i włączenia społecznego można znaleźć na jego stronie internetowej.
Kontakt z mediami: Verena Reith, tel.: +49 69 1344 5737.
Karta jest publiczną i dobrowolną deklaracją, do której mogą przystąpić krajowe banki centralne i właściwe organy krajowe należące do Europejskiego Systemu Banków Centralnych (ESBC) i europejskiego systemu nadzoru bankowego, czyli Jednolitego Mechanizmu Nadzorczego (SSM).
Europejski Bank Centralny
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji
- Sonnemannstrasse 20
- 60314 Frankfurt am Main, Niemcy
- +49 69 1344 7455
- media@ecb.europa.eu
Przedruk dozwolony pod warunkiem podania źródła.
Kontakt z mediami