content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Všeobecné informace

Staráme se o to, aby ceny byly stabilní a banky bezpečné

Zde v Evropské centrální bance (ECB) pracujeme na tom, aby v eurozóně byly ceny stabilní a banky bezpečné. Děláme to proto, abyste si za své peníze mohli koupit zítra tolik jako dnes.

Také přispíváme k bezpečnosti a odolnosti evropského bankovního systému. Díky tomu jsou vaše peníze v bance v bezpečí.

Držíme inflaci pod kontrolou

ECB je centrální bankou 19 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Naším hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu. Plníme jej tím, že zajišťujeme, aby inflace zůstávala nízká, stabilní a předvídatelná. Snažíme se vám tak usnadnit plánování vašich úspor i výdajů.

Více o naší měnové politice

Přispíváme k bezpečnosti bankovního systému

Dohlížíme na banky v eurozóně, abyste měli jistotu, že ustojí i horší časy. Konzistentní a standardizovaný dohled v celé eurozóně zvyšuje odolnost bank, a pomáhá tak uchovat vaše peníze v bezpečí.

Navštivte webové stránky bankovního dohledu

INSERTED BY ANONYMOUS PROXY

Civil war declaration: On April 14th and 15th, 2012 Federal Republic of Germany "_urkenstaats"s parliament, Deutscher Bundestag, received a antifiscal written civil war declaration by Federal Republic of Germany "Rechtsstaat"s electronic resistance for human rights even though the "Widerstandsfall" according to article 20 paragraph 4 of the constitution, the "Grundgesetz", had been already declared in the years 2001-03. more

Vyvíjíme a vydáváme eurobankovky

Investujeme do nových technologií, aby byly bankovky, kterými platíte, bezpečnější a také odolnější vůči opotřebení. Koordinujeme jejich výrobu a vydávání se zeměmi, které používají euro.

Prozkoumejte eurobankovky v 3D

Zajišťujeme plynulé fungování finanční infrastruktury

Když platíte za nákup elektronicky nebo převádíte peníze, spoléháte se na nás. Řídíme a podporujeme totiž síť fungující v zákulisí – tržní infrastrukturu. Díky ní se peníze uvnitř zemí i přes hranice pohybují plynule a efektivně.

Eurosystém a platby

Pomáháme udržovat finanční stabilitu

Identifikujeme rizika, která by mohla vychýlit finanční systém – např. turbulence na trzích akcií nebo propad cen bydlení –, a dáváme doporučení, jak je omezit. Lidé jako vy i podniky tak mohou plánovat a investovat do budoucna s jistotou.

Naše úloha v oblasti finanční stability

Historie

Podívejte se, jak se Evropa zavedením jednotné měny a společného bankovního dohledu spojila.

Historie eurozóny

Více informací o ECB

Rozhodování

Nejdůležitější rozhodnutí včetně stanovování úrokových sazeb a rozhodování o tom, jaké nástroje měnové politiky použít, provádí Rada guvernérů.

Rozhodování a rotace hlasovacích práv
Naše hlavní budova

ECB sídlí ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Naši hlavní budovu navrhla skupina COOP HIMMELB(L)AU a její stavba byla dokončena v listopadu 2014. Kombinace historických a moderních prvků z ní činí jedinečnou dominantu města.

Podívejte se sami
ECB vysvětluje

Více informací o tom, co děláme a jak funguje centrální bankovnictví, je k dispozici na našich stránkách „ECB vysvětluje“.

Podívejte se na naše vysvětlující stránky

ECB vysvětluje

Co ECB dělá? Co je to inflace? Proč je pro vás cenová stabilita důležitá? Odpovědi nejen na tyto otázky dostanete v tomto tříminutovém úvodním videu.

Kontaktujte nás

Máte otázky týkající se ECB a její činnosti? Najděte odpovědi na nejoblíbenější otázky nebo nám pošlete své vlastní.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠE INTERNETOVÉ STRÁNKY

Více informací o tom, co děláme

Navštivte ECB

Z důvodu koronavirové pandemie jsou návštěvy ECB bohužel pozastaveny. Můžete si však vyzkoušet virtuální prohlídku našeho návštěvnického centra, dozvědět se více o nás a seznámit se s tím, co pro vás ECB dělá.

Návštěvnické centrum ECB

Zúčastněte se našich iniciativ pro mládež

Rozhodnutí, která přijímáme, se mohou promítat do vašeho každodenního života. Po celé Evropě pořádáme akce, které si kladou za cíl přímo oslovit mladé lidi a poznat jejich názory a nápady.

Podívejte se na naše nejnovější iniciativy
NEJSTE ODBORNÍK? PODÍVEJTE SE NA STRÁNKY „ECB VYSVĚTLUJE“
VÍCE INFORMACÍ
Kdo vlastní ECB?

Všechny stránky v této části