EUR-Lex Juurdepääs Euroopa Liidu õigusaktidele

Tagasi EUR-Lexi avalehele

See dokument on väljavõte EUR-Lexi veebisaidilt.

Dokument 52006AB0057

Euroopa Keskpanga arvamus, 12. detsember 2006 , seoses komisjoni direktiivi eelnõuga avatud investeerimisfonde (UCITS) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamist käsitleva nõukogu direktiivi 85/611/EMÜ rakendamise kohta seoses teatavate mõistete selgitamisega (CON/2006/57)

ELT C 31, 13.2.2007, lk 1—6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

13.2.2007   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 31/1


EUROOPA KESKPANGA ARVAMUS,

12. detsember 2006,

seoses komisjoni direktiivi eelnõuga avatud investeerimisfonde (UCITS) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamist käsitleva nõukogu direktiivi 85/611/EMÜ rakendamise kohta seoses teatavate mõistete selgitamisega

(CON/2006/57)

(2007/C 31/01)

Sissejuhatus ja õiguslik alus

EKP esitab omal algatusel komisjonile käesoleva arvamuse seoses komisjoni direktiivi eelnõuga avatud investeerimisfonde käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamist käsitleva nõukogu direktiivi 85/611/EMÜ (1) rakendamise kohta seoses teatavate mõistete selgitamisega (2) (edaspidi “ettepanek direktiivi kohta”). UCITS direktiivi artikli 53a alusel vastu võetud rakendava direktiivi kohta tehtud ettepaneku peamine eesmärk on selgitada teatavate UCITS direktiivi mõistete tähendust ja ulatust, et tagada nende ühetaoline kohaldamine Euroopa Liidus ja UCITS tootele antud üldkehtiva loa parem toimimine (3).

Ettepandud direktiivi kohta EKP arvamuse andmise pädevus põhineb Euroopa Ühenduse asutamislepingu artikli 105 lõikel 4, kuna ettepandud direktiiv on seotud euroala rahapoliitika rakendamisega, eelkõige seoses Euroopa rahaturu toimimisega. Selles suhtes leiab EKP, et ettepandud teise astme (Level 2) õigusaktid on “ühenduse õigusakti eelnõud” asutamislepingu artikli 105 lõike 4 tähenduses. Seetõttu leiab EKP, et kooskõlas asjakohaste asutamislepingu sätetega oleks komisjon pidanud ametlikult EKPga käesoleva direktiivi osas konsulteerima. Kuna EKP-l on ettepandud direktiivi osas mitmeid märkusi, otsustas EKP esitada käesoleva arvamuse omal algatusel. Euroopa Keskpanga nõukogu on käesoleva arvamuse vastu võtnud kooskõlas Euroopa Keskpanga kodukorra artikli 17.5 esimese lausega.

1.   Üldised märkused

1.1

Tõhus ja integreerunud finantssüsteem on oluline rahapoliitika sujuvaks ja tulemuslikuks ülekandeks euroalal. Kuigi see mõjutab finantssüsteemi kõiki osi, on see eriti oluline rahapoliitika rakendamisega kõige vahetumalt seotud turuosaga, s.o rahaturuga. Kõige vähem integreeritud turuosa ELis on Euroopa lühiajaliste väärtpaberite turg. Seetõttu jälgib EKP eelkõige neid seadusandlikke ja turust lähtuvaid algatusi, mille eesmärgiks on Euroopa lühiajaliste väärtpaberite turu integreerituse, arengu ja läbipaistvuse arendamine (4).

1.2

EL õigusaktide võrdne rakendamine ja tõlgendamine on vältimatu finantsteenuste siseturu loomiseks. Neid eesmärke arvestades võib õigusinstrumendiks valitud direktiiv ja käesoleval juhul isegi selle rakendamine olla vastuolus UCITS direktiivi rakendusmeetmete eesmärgiga, mis on mõistete selgitamine “et tagada direktiivi ühetaoline kohaldamine terves ühenduses” (5), “lähendada ühist arusaama, millised varad vastavad investeerimise tingimustele UCITS direktiivi kohaselt”, “vähendada võimalikke UCITS direktiivi tõlgendamise erinevusi” ning “suurendada õiguskindlust ja võimaldada suuremat kooskõla UCITS direktiivi tõlgendamisel”. (6) Mõnede UCITS direktiivi üldpõhimõtete senist ebaühtlast kohaldamist saaks kohasemalt käsitleda, esitades rakendusmeetmete ettepaneku määruse vormis, mille detailseid sätteid saaks vahetult kohaldada kõikide avatud investeerimisfondide suhtes (näiteks reeglid rahaturuinstrumentide nõuetekohasuse kohta).

2.   Erimärkused

2.1

Esiteks, avalikustamise ja teabe nõuete osas kehtestab ettepandud direktiiv erinevad nõuded olenevalt emitendi juriidilisest staatusest. Näiteks, teave rahaturuinstrumentide kohta, mille on emiteerinud asutus, kelle suhtes kohaldatakse usaldatavusnormide täitmise järelevalvet (7), võib piirduda teabega emissiooni või emissiooniprogrammi kohta või emitendi õigusliku või finantsseisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist (8). Samas kaupu ja mittefinantsteenuseid tootvate ettevõtete (9) nõuded hõlmavad teavet nii emissiooni, emissiooniprogrammi kui ka emitendi õigusliku ja finantsseisundi kohta. Komisjon osutab, et vahetegu võtab arvesse, et teatud hoiusesertifikaatide osas oleks raske ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 2 teatavaid kriteeriume täita. Üldiselt leiab EKP, et turu sujuvaks ja tõhusaks toimimiseks on vaja, et turuosalistel oleks juurdepääs piisavale standardsele teabele ja standardsele statistikale. Seetõttu oleks soovitav ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 3 punktis a ja artikli 5 lõike 2 punktis a kasutada sama sõnastust.

2.2

Teiseks, täiendavalt peaks kaaluma, kas liikmesriigi kohaliku või regionaalse ametiasutuse poolt (või föderatsiooni liikme poolt juhul, kui liikmesriiki on föderaalriik) emiteeritud rahaturuinstrumendid, mida liikmesriik ei taga, (“teised emitendid”) tuleks sätestada artikli 5 lõikes 2 või pigem artikli 5 lõikes 4 (s.o koos liikmesriikide muude avalik-õiguslike üksustega). Tavaliselt on EL kohalikel, regionaalsetel ja föderaalsetel ametiasutustel nende vastava liikmesriigi finantstugi ja eristaatus riigi pankrotiseaduste alusel. Pealegi võib teatavatel juhtudel tekkida keerukaid küsimusi seoses sellega, kas vastav liikmesriik tagab EL kohalike, regionaalsete ja föderaalsete ametiasutuste kohustusi; seetõttu ei oleks see kohane alus tagatisega ja tagatiseta instrumentide eristamiseks. Võiks kaaluda liikmesriikide kõikide regionaalsete, kohalike ja (UCITS direktiivi mõttes) föderaalsete ametiasutuste ühesugust kohtlemist nii esimese astme (Level 1) UCITS direktiivi (artikli 19 lõike 1 punkti h esimene taane) kui ka emissiooniprospektide direktiivi 2003/71/EÜ (10) alusel. Samad väited kehtivad ka avalik-õigusliku rahvusvahelise organisatsiooni osas. Seega võiks komisjon kaaluda ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 2 muutmist, jättes välja viited liikmesriikide kohalikele, regionaalsetele ja föderaalsetele ametiasutustele ning avalik-õiguslikele rahvusvahelistele organisatsioonidele, et käsitleda avalik-õiguslikke üksusi ühetaoliselt.

2.3

Kolmandaks, ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 3 punkt c osutab, et vajalik on usaldusväärne statistika emissiooni või emissiooniprogrammi kohta või muude andmete kohta, mis võimaldavad kõnealustesse instrumentidesse tehtud investeeringuga seotud krediidiriski asjakohast hindamist. Selles suhtes tuleb märkida, et usaldusväärse statistika kättesaadavus ja muude andmete kättesaadavus, mille põhjal saab hinnata krediidiriski, on kaks erinevat ja soovitavat turuomadust, mis kattuvad ainult osaliselt. Seetõttu ei tohiks neid käsitleda samaväärsetena. Lisaks on see kriteerium osaliselt üleliigne, kuna koosmõjus artikli 5 lõike 1 punktiga b on sätestatud, et UCITS direktiivi artikli 19 lõike 1 punktis h osutatud finantsinstrumentide osas peab olema kättesaadav teave, mis võimaldab nendesse instrumentidesse tehtud investeeringuga seotud krediidiriski asjakohast hindamist. Seega tuleks ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 3 punktist c välja jätta viide “muude andmete kohta, mis võimaldavad kõnealustesse instrumentidesse tehtud investeeringutega seotud krediidiriskide asjakohast hindamist”.

2.4

Neljandaks, ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 2 punktis c viidatud “teabe kontroll” asjakohase kvalifikatsiooniga kolmanda isiku poolt tekitab olulisi tõlgendamisraskusi. Eelmises seletuskirjas (11) on komisjon osutanud, et nõuetele võiksid vastata maaklerid, audiitorid, avalik-õiguslikud asutused või muud turustruktuurid, kui nad ei saa emitendilt juhiseid. Komisjoni seisukoha kohaselt on selle kriteeriumi eesmärk tagada, et äriühingute poolt emiteeritud instrumentide kohta antav teave on usaldusväärne ja kuulub erialase kontrolli alla, arvestades eelkõige asjaolu, et nende üksuste üle ei teostata järelevalvet ja nad on reguleerimata. Samas jätab komisjon teatud vabaduse selle eesmärgi saavutamisel ja ei kehtesta konkreetset struktuuri. Ei ole selge, kes võtab vastu lõpliku otsuse kolmanda isiku kohasuse osas. Peale selle sätestab ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 2 punkt c, et teabe kontroll puudutab nii emissiooni kui ka emissiooniprogrammi ja emitendi õiguslikku ja finantsseisundit. Samas, olenevalt kolmanda isiku õigusseisundist, ei pruugi tal olla kontrolli mõlema elemendi üle. Näiteks, audiitor kontrollib emitendi finantsseisundit, kuid mitte programmi. On kaheldav, kas advokaadibürood ja maaklerid kontrollivad finantsteavet. Ka avalik-õiguslik asutus, kes kontrollib programmi, ei pruugi kontrollida emitendi finantsseisundit. Viimasena, “asjakohase kvalifikatsiooniga kolmanda isiku” poolt määratlemata teabe kontrollimehhanismi sätestamine ettepandud direktiivis (12) ühtlustab teabenõuded, mida kohaldatakse rahaturuinstrumentide suhtes ja ametlike emissiooniprospektide suhtes. Selles suhtes tuleb rõhutada, et emissiooniprospektide nõuded on ammendavalt hõlmatud emissiooniprospektide direktiiviga ja rahaturuinstrumendid on väärtpaberite mõistest välja jäetud (13).

2.5

Selle kriteeriumi kohaldamise osas liikmesriikide valikuvabaduse andmine on selgelt vastuolus rakendusmeetmete eesmärgiga, mis on suurendada õiguskindlust ja tagada ühetaoline kohaldamine. Seetõttu on soovitatav see kriteerium välja jätta, kui ei ole võimalik sätte tähendust selgitada, mis hõlmatavate olukordade paljususe tõttu tundub problemaatiline.

2.6

Viiendaks, ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 4 kohaselt sisaldab kohane teave kõikide UCITS direktiivi artikli 19 lõike 1 punkti h esimese taandega hõlmatud (v.a selle artikli lõikes 2 osutatud) rahaturuinstrumentide kohta teavet emissiooni või emissiooniprogrammi või emitendi õigusliku ja finantsseisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist. Emitentide osas hõlmab UCITS direktiivi artikli 19 lõike 1 punkti h esimene taane eelkõige riike, mis ei ole liikmesriigid, ELi, Euroopa Investeerimispanka, EKPd ja liikmesriikide keskpankasid. Ettepandud sätet tuleks seega kohaldada avatud investeerimisfondide teatud instrumentide suhtes, mille on emiteerinud keskpangad ja mida kasutatakse rahapoliitika teostamisel (14). Võttes arvesse, et keskpankade puhul ei oma avatud investeerimisfondide investeerijatele vahetut tähtsust teave emitendi õigusliku ja finantsseisundi kohta, ning arvestades ka eurosüsteemi eelistusi selliste instrumentide tingimuste osas (15), teeb EKP ettepaneku muuta ettepandud direktiivi artikli 5 lõiget 4 ja jätta selle lõike kohaldamisalast välja kõik rahaturuinstrumendid, mis on emiteeritud EKP või liikmesriigi keskpanga poolt.

2.7

Lõpetuseks, komisjoni poolt ettepandud direktiivi artikli 3 lõige 2 määratleb rahaturuinstrumenti kui instrumenti, millega tavaliselt rahaturul kaubeldakse ja mis vastab ühele järgmistest kriteeriumidest: i) esialgne tähtaeg emiteerimisel on kuni 397 päeva; või ii) tähtaja lõpuni on kuni 397 päeva; iii) intresse korrigeeritakse regulaarselt vastavalt rahaturu tingimustele vähemalt iga 397 päeva järel; iv) riskiprofiil vastab 397-päevase tähtajaga finantsinstrumentide riskiprofiilile või nende intresse korrigeeritakse regulaarselt punkti iii kohaselt. Komisjoni tähelepanu juhitakse asjaolule, et see määratlus ei ole kooskõlas määruse EKP/2001/13 (16) rahaturuinstrumentide määratlusega, milles osutatud järelejäänud tähtaeg on kuni ja kaasa arvatud üks aasta ning tulususe korrektsioon toimub vastavalt rahaturutingimustele vähemalt 12 kuu perioodilisusega. EKP on teadlik, et ettepandud 397-päevane periood tuleneb CESR soovitusest, mille kohaselt tuli 12-kuulist tähtaega pikendada 397 päevale, et hõlmata arvelduse viivituste riski, mis võib kaasa tuua kohustuse rikkumise, kui instrumendi arveldus viibib (17). On soovitav pöörduda tagasi komisjoni ettepandud direktiivi varasema redaktsiooni lahenduse juurde, mis kehtestab üheaastase tähtaja, ilma et see piiraks emissioonis või emissiooniprogrammis kehtestatud arvelduse mis tahes täiendavat viivitust.

3.   Muudatusettepanekud

Muudatusettepanekud, mille puhul eespool osutatud nõuanded eeldavad direktiivi kohta tehtud ettepaneku muutmist, on toodud lisas.

Frankfurt Maini ääres, 12. detsember 2006.

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  Nõukogu 20. detsembri 1985. aasta direktiiv 85/611/EMÜ avatud investeerimisfonde (UCITS) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta (EÜT L 375, 31.12.1985, lk 3). Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2005/1/EÜ (ELT L 79, 24.3.2005, lk 9) (edaspidi “UCITS direktiiv”).

(2)  Komisjoni töödokument ESC/43/2006.

(3)  EKP märgib, et nõukogu konsulteeris nii Euroopa Rahainstituudiga, kes oli EKP eelkäija, kui ka EKPga UCITS direktiivi vastuvõtmisel 1995. ja 1999. aastal. Vt Euroopa Rahainstituudi 27. juuli 1995. aasta arvamus CON/1994/8 seoses komisjoni ettepanekuga direktiivi kohta, mis käsitleb avatud investeerimisfonde (UCITS); EKP 16. märtsi 1999. aasta arvamus CON/98/54, Euroopa Liidu Nõukogu taotlusel, Euroopa Ühenduse asutamislepingu artikli 109 lõike 2 ja 109f lõike 6 alusel, seoses kahe Euroopa Komisjoni ettepanekuga Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi kohta, millega muudetakse direktiivi 85/611/EMÜ avatud investeerimisfonde (UCITS) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta, nr 98/0242 — KOM(1998) 451 lõplik ja nr 98/0243 — KOM(1998) 449 lõplik (EÜT C 285, 7.10.1999, lk 9).

(4)  Seetõttu toetab EKP Euroopa lühiajalise väärtpaberi (Short-Term European Paper, STEP) algatust, mis on Finantsturgude Liidu (Financial Markets Association, ACI) ja Euroopa Pangaliidu (European Banking Federation, FBE) poolt toetatud turualgatus, mille eesmärgiks on lühiajaliste väärtpaberite Euroopa turgude integratsioon ja arendus turustandardite ühtlustamise kaudu. STEP turutavast nähtub, et emiteerimisprogramm peab täitma STEPile vastavad kriteeriumid ja nõuded ning saama seega STEP märgise. Need kriteeriumid hõlmavad avaldamist, dokumentatsiooni vormi, arveldamist ja STEP-statistika koostamiseks andmete esitamist.

(5)  Vt UCITS direktiivi artikli 53a lõiget 1 (rõhutus lisatud).

(6)  Vt töödokumendi seletuskirja lehekülje 1 kolmandat lõiku.

(7)  S.o ettepandud direktiivi artikli 5 lõikega 3 hõlmatud emitendid.

(8)  Ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 3 punkt a.

(9)  Ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 2 punkt a.

(10)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 4. novembri 2003. aasta direktiiv 2003/71/EÜ (väärtpaberite üldsusele pakkumisel või kauplemisele lubamisel avaldatava prospekti ja direktiivi 2001/34/EÜ muutmise kohta), (ELT L 345, 31.12.2003, lk 64) artikli 1 lõike 2 punkt d.

(11)  Vt töödokumenti ESC/24/2006.

(12)  Ettepandud direktiivi artikli 5 lõike 2 punkt c.

(13)  Direktiivi 2003/71/EÜ artikli 2 lõike 1 punkt a.

(14)  Näiteks, EKP võib emiteerida Eurosüsteemi avaturutehingute raames võlaväärtpabereid, mille eesmärk on korrigeerida Eurosüsteemi positsiooni struktuuri finantssektori suhtes ja tekitada või suurendada turu likviidsuse puudujääki. Nende võlaväärtpaberite tähtaeg on vähem kui 12 kuud. EKP kehtestab selliste võlaväärtpaberite tingimused (vt Euroopa Keskpank, “Rahapoliitika rakendamine euroalal: eurosüsteemi rahapoliitika instrumentide ja menetluskorra ülddokumentatsioon”, september 2006, lk 17).

(15)  Vt Euroopa Ühenduse asutamislepingu (“asutamisleping”) artikli 105 lõike 2 esimest taanet ja asutamislepingule lisatud protokolli (Euroopa Keskpanga ja Euroopa Keskpankade põhikirja kohta) artikli 18 lõiget 2 ja artiklit 20.

(16)  Vt 22. novembri 2001. aasta määruse EKP/2001/13 (rahaloomeasutuste sektori koondbilansi kohta) I lisa punkti 7 viiendat taanet (EÜT L 333, 17.12.2001, lk 1). Määrust on viimati muudetud määrusega EKP/2004/21 (ELT L 371, 18.12.2004, lk 42).

(17)  CESRi nõuanne Euroopa Komisjonile avatud investeerimisfondides investeeringu nõuetele vastavate varade määratlemise selgituse kohta (Clarification of Definitions concerning Eligible Assets for Investments of UCITS) (jaanuar, 2006) (CESR/06-005), lk 20, punktid 63-64.


LISA

Muudatusettepanekud

Komisjoni ettepaneku redaktsioon

EKP muudatusettepanek (1)

Muudatus 1

Artikli 5 lõige 2

Kõnealuse artikli lõike 1 punktis b viidatud asjakohane teave direktiivi 85/611/EMÜ artikli 19 lõike 1 punkti h teise ja neljanda taandega hõlmatud rahaturuinstrumentide kohta või liikmesriigi kohaliku või piirkondliku ametiasutuse või avalik-õigusliku rahvusvahelise organisatsiooni poolt emiteeritud, kuid liikmesriigi tagatiseta, või liikmesriigi kui liitriigi puhul föderatsiooni ühe liikme poolt emiteeritud rahaturuinstrumentide kohta peab sisaldama järgmist:

a)

teavet nii emissiooni kui ka emiteerimisprogrammi ning emitendi õigusliku ja varalise seisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist;

b)

punktis a viidatud teabe regulaarset ning pärast olulise sündmuse toimumist aset leidvat ajakohastamist;

c)

punktis a viidatud teabe kontrolli asjakohase kvalifikatsiooniga, emitendist sõltumatute kolmandate isikute poolt;

d)

usaldusväärsete statistiliste andmete kättesaadavust emissiooni või emiteerimisprogrammide kohta.

Käesoleva artikli lõike 1 punktis b viidatud asjakohane teave direktiivi 85/611/EMÜ artikli 19 lõike 1 punkti h teise, kolmanda ja neljanda taandega hõlmatud rahaturuinstrumentide kohta või liikmesriigi kohaliku või piirkondliku ametiasutuse või avalik-õigusliku rahvusvahelise organisatsiooni poolt emiteeritud, kuid liikmesriigi tagatiseta, või liikmesriigiks oleva föderaalriigi puhul ühe tema liikme poolt emiteeritud rahaturuinstrumentide kohta peab sisaldama järgmist:

a)

teavet emissiooni ja emissiooniprogrammi ning emitendi õigusliku ja finantsseisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist;

b)

punktis a viidatud teabe ajakohastamist, mis toimub regulaarselt ja pärast olulist sündmust;

c)

punktis a viidatud teabe kontrolli asjakohase kvalifikatsiooniga, emitendist sõltumatute kolmandate isikute poolt;

c d)

usaldusväärse statistika kättesaadavust emissiooni või emissiooniprogrammide kohta.

Põhjendus — Vaata arvamuse punkte 2.1—2.5

Muudatus 2

Artikli 5 lõige 3

Kõnealuse artikli lõike 1 punktis b viidatud asjakohane teave direktiivi 85/611/EMÜ artikli 19 lõike 1 punkti h kolmanda taandega hõlmatud rahaturuinstrumentide kohta peab sisaldama järgmist:

a)

teavet emissiooni kui ka emiteerimisprogrammi ning emitendi õigusliku ja varalise seisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist;

b)

punktis a viidatud teabe regulaarset ning pärast olulise sündmuse toimumist aset leidvat ajakohastamist;

c)

usaldusväärsete statistiliste andmete kättesaadavust emissiooni või emiteerimisprogrammide või muude andmete kohta, mis võimaldavad kõnealustesse instrumentidesse tehtud investeeringutega seotud krediidiriskide asjakohast hindamist.

Kõnealuse artikli lõike 1 punktis b viidatud asjakohane teave direktiivi 85/611/EMÜ artikli 19 lõike 1 punkti h kolmanda taandega hõlmatud rahaturuinstrumentide kohta peab sisaldama järgmist:

a)

teavet emissiooni ja emissiooniprogrammi ning emitendi õigusliku ja finantsseisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist;

b)

punktis a viidatud teabe ajakohastamist, mis toimub regulaarselt ja pärast olulist sündmust;

c)

usaldusväärse statistika kättesaadavust emissiooni või emissiooniprogrammide või muude andmete kohta, mis võimaldavad kõnealustesse instrumentidesse tehtud investeeringutega seotud krediidiriskide asjakohast hindamist.

Põhjendus — Vaata arvamuse punkte 2.1 — 2.5

Muudatus 3

Artikli 5 lõige 4 muutub artikli 5 lõikeks 3

Kõnealuse artikli lõike 1 punktis b viidatud asjakohane teave direktiivi 85/611/EMÜ artikli 19 lõike 1 punkti h esimese taandega hõlmatud kõikide, välja arvatud kõnealuse artikli lõikes 2 viidatud rahaturuinstrumentide kohta, peab sisaldama teavet emissiooni või emiteerimisprogrammi või emitendi õigusliku ja varalise seisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist.

Kõnealuse artikli lõike 1 punktis b viidatud asjakohane teave direktiivi 85/611/EMÜ artikli 19 lõike 1 punkti h esimese taandega hõlmatud kõikide rahaturuinstrumentide kohta, välja arvatud kõnealuse artikli lõikes 2 viidatud kohta Euroopa Keskpanga või liikmesriigi keskpanga poolt emiteeritud rahaturuinstrumentide kohta, hõlmab teavet emissiooni või emissiooniprogrammi või emitendi õigusliku ja finantsseisundi kohta enne rahaturuinstrumendi emiteerimist.

Selgitus — Vaata arvamuse punkti 2.6

Muudatus 4

Artikli 3 lõige 2

Viiteid rahaturul tavaliselt kasutatavatele rahaturuinstrumentidele direktiivi 85/611/EMÜ artikli 1 lõikes 9 käsitatakse viidetena finantsinstrumentidele, mis vastavad järgmistele nõuetele:

i)

nende esialgne tähtaeg emiteerimisel on kuni 397 päeva;

ii)

nende järelejäänud tähtaeg on kuni 397 päeva;

iii)

nende intresse korrigeeritakse regulaarselt vastavalt rahaturu tingimustele vähemalt iga 397 päeva järel;

iv)

nende riskiprofiil, kaasa arvatud krediidi- ja intressiriskid, vastavad finantsinstrumentide omadele, millel on punktides i ja ii viidatud tähtaeg või nende intresse korrigeeritakse regulaarselt, nagu osutatud punktis iii.

Viiteid rahaturuinstrumentidele direktiivi 85/611/EMÜ artikli 1 lõikes 9 kui instrumentidele, millega tavaliselt rahaturul kaubeldakse, käsitatakse viidetena finantsinstrumentidele, ilma et see piiraks emissioonis või emissiooniprogrammis kehtestatud arvelduse mis tahes täiendavat viivitust, mis vastavad ühele järgmistest nõuetest:

i)

nende esialgne tähtaeg emiteerimisel on kuni 397 päeva üks aasta;

ii)

nende järelejäänud tähtaeg on kuni üks aasta 397 päeva;

iii)

nende tulususe korrektsioon toimub vastavalt rahaturutingimustele vähemalt 397 päeva ühe aasta perioodilisusega;

iv)

nende riskiprofiil, sealhulgas krediidi- ja intressirisk, vastab finantsinstrumentidele, millel on punktides i ja ii viidatud tähtaeg või toimub tulususe korrektsioon punkti iii kohaselt.

Selgitus — Vaata arvamuse punkti 2.7


(1)  Rõhutatud kiri osutab EKP ettepanekule lisada uus tekst. Läbi kriipsutatud kiri osutab EKP väljajätmisettepanekule.


Üles